Počet spínacích cyklů – u klasických zářivek se počítá každý stisk vypínače. Čím více jich je, tím více se zkracuje životnost zářivky. LED zářivková trubice Lightpark těmto vlivům nepodléhá, můžete ji zapnout a vypnout, kolikrát chcete, a na délku života to nebude mít zásadní vliv.
Světelný tok – moderní polovodičové čipy zaručují velmi vysoké výkony všech typů osvětlovací techniky, výjimkou nejsou ani zdroje, které dosahují 170 lm/W. Dnes se již neorientujeme při výběru svítidla podle wattů, ale rozhodující je počet lumen. Např. LED zářivka o příkonu 15 W vytvoří tolik světla, jako stowattová vláknová žárovka.
Doba provozu – jak dlouho bude možné svítit s jednou diodovou zářivkou, určuje především napájecí zdroj – transformátor. Na jeho konstrukci nejvíce záleží vzhledem k tomu, že zdroj je vždy „nejslabším“ článkem této technologie. Samotná elektronika a čipy mohou být v provozu desítky tisíc hodin, někteří výrobci deklarují životnost přesahující sto tisíc hodin, a to včetně napájecích zdrojů.
UV záření – ultrafialové záření vydávají výbojky a klasické zářivkové trubice, které jsou v podstatě nízkotlakými výbojkami. Polovodičové technologie žádné krátkovlnné ultrafialové světelné spektrum nevyzařují, pouze malé množství infračerveného záření o dlouhých vlnových délkách, které je pochopitelně neškodné. Žádná radiace tedy z těchto zdrojů světla nehrozí.
Energetická náročnost – budete-li porovnávat klasickou zářivkovou trubici s LED diodovou, jedním z prvních ukazatelů je ekonomičnost provozu. Ceny elektřiny dnes nejsou zanedbatelné a počítá se doslova každá kilowatthodina navíc. Svítit klasickými zářivkami se dnes nevyplácí už jen z důvodu neekonomického provozu, jejich spotřeba elektřiny je mnohonásobně vyšší, než u polovodičů.
Neobsahují rtuť ani těžké kovy – zatímco skleněnou zářivkovou trubici musíte likvidovat jako nebezpečný odpad s obsahem rtuti, LED diody stačí odložit do kontejneru s elektroodpadem. Neobsahují ani rtuť, ani olovo a jiné nebezpečné těžké kovy.